Kamerni trio – flautistkinja Tamara Knežević, pijanista Davor Novak i fagotista Georgi Kalajdžiev priredili su sinoć pravi muzički ugođaj nastupom na „Barskom ljetopisu“. Atraktivan repertoar i njegova izvedba plijenili su pažnju brojnih posjetilaca petog događaja iz muzičke selekcije festivala, okupljenih na platou Doma revolucije.
Repertoar tročlanog crnogorsko-makedonskog ansambla, sa djelima Ivana Petrovskog, Anta Grgina i Astora Pjacole, u potpunosti je bio prilagođen festivalskoj publici.
„Željeli smo da ponudimo nešto što bi moglo da bude blisko širem auditorijumu, uključujući i one koji ne posjećuju često koncerte klasične muzike. Upravo to pruža Pjacola sa svojim tangom. To nikoga ne ostavlja ravnodušnim“, istakao je Georgi Kalajdžiev, koji je sinoć svirao i kompozicije svog prijatelja iz Makedonije Ivana Pecoskog rađene za njegov ispit na četvrtoj godini muzičke akademije.
„Tamara je svirala kompozicije profesora, klarinetiste iz Beograda, Ante Grgina, željeli smo da se dobro uklopi uz Pjacolu“, kazao je Kalajdžiev, izražavajući uvjerenje da su u tome i uspjeli. „Za bis smo, naravno, odabrali nešto nestandardno – ’Historia de un amor’ Karlosa Almarana, koju smo prilagodili našem kamernom izvođenju“, naglasio je.
U klasičnoj muzici su flauta, klavir i fagot čest trio. Ideja o formiranju ansambla koji je sinoć oduševio publiku u Baru, proistekla je iz saradnje u okviru Crnogorskog simfonijskog orkestra.
„Tamara je prva flauta, ja drugi fagot, a Davor često dolazi kad su orkestru neophodni klavir ili čelesta. Na taj način, sasvim spontano, došlo je do formiranja našeg kamernog sastava, jer nam je svima želja da sviramo i nastupamo i van orkestra“, pojasnio je Kalajdžiev, izražavajući zadovoljstvo nastupom na „Barskom ljetopisu“, pred publikom koja, kako je istakao, nije često u prilici da sluša fagot.
„Iz Bara ćemo ponijeti lijepe uspomene. Bilo je zadovoljstvo svirati u ovakvom ambijentu i vidjeti oduševljenje na licima posjetilaca koncerta“, zaključio je Georgi Kalajdžiev.